Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Seznam článků

03116


2017-10-10 00:00:00
2021-10-19
"Desatero" správného výběru polštáře a přikrývky
"Desatero" správného výběru polštáře a přikrývky
Spánek, to není jen matrace. Kromě postele potřebujete i kvalitní polštář a přikrývku. A pak samozřejmě ložní prádlo. A jak postupovat při výběru polštářů a přikrývek?
Spánek, to není jen matrace. Kromě ní a postele potřebujete i kvalitní polštář a přikrývku. A pak samozřejmě ložní prádlo. A jak postupovat při výběru polštářů a peřin?

Jak správně vybrat polštáře a přikrývky?

Pokud si plánujete pořídit nové polštáře nebo deky, myslete především na sebe. Na svoje pohodlí a zdravotní omezení. Zdravý spánek je základ každého úspěšného dne, tak se nebojte, zvažte všechny níž popsané body a vyspěte se do růžova. Nejdříve trochu obecně:
 1. Zvažte vlastnosti polštáře nebo přikrývky, které by mohly ovlivnit váš zdravotní stav. Máte alergii na nějaké speciální materiály? Tak se jim obloukem vyhněte.
 2. Rozmazlujte se a zvažte, jaké vlastnosti budete vyhledávat. Na trhu najdete produkty, které nabízí vysokou hřejivost, pohlcování pachů a potu nebo způsob praní.
 3. Myslete na to, kam polštář nebo přikrývku pořizujete. Bude vaším každonočním společníkem v posteli nebo jen dva týdny v roce na chatě? A neberte v úvahu jen dobu, kterou spolu budete trávit, ale také prostředí, které může být prašné nebo naopak příliš vlhké.
 4. Jde o vaše pohodlí, zdraví a náladu. Investujte do kvalitních materiálů. Získáte tak vyšší záruku kvality. Počáteční investice se vám vrátí nejen díky tomu, že kvalitní produkty vám vydrží déle, ale také díky kvalitnímu a pohodovému spánku, ze kterého pak budete celý den čerpat pozitivní energii.
polštář a přikrývka
 
A co když hledáte přímo polštář, který vám zpříjemní spánek? Ten by pak měl splňovat několik kritérií:
 • měl by podpírat páteř v přirozené poloze
 • měl by odpovídat vaší poloze při spánku, ale
 • zároveň by měl být flexibilní a pohodlný
 • a opět by měl být hypoalergenní, pokud trpíte alergií
 

Je lepší anatomický nebo klasický polštář?

Vybírejte podle toho, jak nejraději spíte. Anatomický polštář, který kopíruje linii páteře - hlavy, ramen a zad - a je vhodný pro spánek na boku nebo na zádech. Pokud ale během spánku střídáte tyto polohy nebo spíte na břiše, je pro vás ideální polštář klasického tvaru.

Jaký zvolit polštář podle polohy při spánku?

Spíte nejčastěji na zádech? Pak potřebujete vyšší a středně měkký polštář anatomického tvaru. Měl by podpírat krk a ramena. Ideální volbou bude anatomický polštář z paměťové pěny. Ten je navíc odolný vůči roztočům a nemusíte se tak bát alergií.

Preferujete raději spánek na břiše? Pak potřebujete měkký a nízký klasický polštář, který byste mohli během spánku objímat. Díky tomu, že bude polštář nízký, nebude se vaše páteř příliš namáhat a budete vstávat bez bolestí. Ideální volbou je takový polštář, který se přizpůsobí vaší váze. Takže třeba ten z mikrovlákna, vhodná je ale také paměťová pěna.

Další možností je spánek na boku. Při takové poloze potřebujete vyšší a pevnější anatomický polštář, který vaše celé tělo udrží ve správné linii a hlava vám nebude viset ve vzduchu nebo padat. Vhodnou volbou je například paměťová pěna, která odrazuje roztoče.

Spíte pokaždé jinak nebo v noci několikrát změníte polohu? Pak si pořiďte měkký a středně vysoký polštář, který bude zároveň snadno přizpůsobitelný.
 
polštář

/clanky/detail/desatero-spravneho-vyberu-polstare-a-prikryvky.htm
03104


2017-09-14 00:00:00
2021-10-19
Proč a kdy vyměnit matraci
Proč a kdy vyměnit matraci
I kvalitní matraci musíte po nějakém čase vyměnit za novou. To možná víte. Znáte ale důvody, proč je to nutné?
I kvalitní matraci musíte po nějakém čase vyměnit za novou. To možná víte. Znáte ale důvody, proč je to nutné?

Proč vyměnit matraci?

Důvodů, proč vyměnit starou matraci je celá řada. Začněme třeba u vašeho vlastního pohodlí. Po několika letech si totiž vlastní matraci proležíte a spánek pro vás nebude pohodlný. Dobrý spánek ovlivní celý váš den, vaši náladu a energii. Navíc v posteli strávíte až třetinu života. A to nejen při spánku, ale také třeba při odpočinku nebo četbě. 
 
Mnozí si myslí, že jim jedna kvalitní matrace vydrží skoro celý život. Ale právě kvůli tomu, jak často ji používáte, se pletou. A není to jen otázka pohodlí, ale také samotné hygieny. V matracích se množí různí mikrobi a roztoči, kteří se živí například kůží. Nejvíce se jim daří v méně větraných místnostech a i když pravidelně větráte, nemůže si být nikdy 100% jisti, že se vám roztoči vyhnuli. A nejsou to jen roztoči, ale také váš vlastní pot, který se během spánku vsakuje do matrace. Druhů znečištění je tedy hned několik. A pokud byste chtěli spát na nezávadné matraci, měli byste ji po čase vyměnit. A kdy přesně?

postel

Kdy byste měli matraci vyměnit?

Přesná životnost matrace není pevně stanovena. Záleží na různých faktorech jako je větrání místnosti, druh matrace nebo intentita jejího používání. Ani samotní odborníci vám neřeknou přesně, kdy byste si měli novou matraci pořídit. Už po 7 letech byste ale nad výměnou měli uvažovat. Za takový průměr životnosti pak můžeme považovat dest let. Patnáct let je už ale maximum, které byste rozhodně neměli přetáhnout.
 
/clanky/detail/proc-a-kdy-vymenit-matraci.htm
03090


2017-08-16 00:00:00
2021-10-19
Mýty a fakta
Mýty a fakta
Určitě jste se během svého života setkali s množstvím pověr o matracích. My jsme některé z nich sepsali a níže vám vysvětlíme, jak to s nimi vlastně je.

Určitě jste se během svého života setkali s množstvím pověr o matracích. My jsme některé z nich sepsali a níže vám vysvětlíme, jak to s nimi vlastně je.

Mýty

Člověk se více potí, když spí na matraci z paměťové pěny

I když je pravdou, že paměťová pěna je citlivá na teplo, To, že se během spánku na matraci z paměťové pěny více potíte, není její vina. Proto příčiny naměrného pocení byste měli hledat na jiných místech.

Pružiny z pružinové matrace vás budou tlačit

Někomu sice nemusí vyhovovat spánek na pružinové matraci, rozhodně ale v dnešní době už neplatí mýtus, že pérka a pružiny z těchto matrací vás budou při spánku tlačit do zad. Doba se posunula a společně i s ní celková podoba matrace. Díky dnešním technologiím si tak pružinové matrace můžete bez obav pořídit. Stačí, když si vyberete matraci s dobře vyřešenou 

Polomýty

Na paměťovou pěnu si budete dlouho zvykat

Tuto informaci bychom mohli klidně zařadit mezi mýty, ale budiž. Budeme ji uvádět jako polopravdivou. Je totiž pravdou, že na novou matraci si chvíli zvykat budete. Obzvlášť, pokud jste dříve spávali například na tvrdší pružinové matraci. Matrace z paměťové pěny je totiž měkčí a tělu chvíli přizpůsobení trvá. Na druhou stranu si ale člověk zvyká v průběhu života na mnoho věcí a je normální, že chvíli trvá, než si zvykne úplně.

Paměťová pěna zapáchá

Asi jako všechno nové, proto tuto informaci řadíme to polomýtů. Tento "zápach" trvá pár dní po pořízení matrace. Ta má sice svůj specifický pach, ale stejně jako si vaše čichové buňky všimnou například nového stolu nebo ledničky, i tento "zápach" odezní. Stačí, když ložnici několikrát dostatečně vyvětráte a za pár dní o ničem nebudete vědět.

Fakta

Spaní na matraci z paměťové pěny ulevuje od bolesti

Pokud trpíte (nejen) ráno bolestmi ramen, zad nebo kyčlí, může to být způsobeno nekvalitní matrací, na které spíte. Paměťová pěna se dokonale přizpůsobí vašemu tělu a díky citlivosti na váhu a teplotu vás nikde nebude tlačit. Alergici navíc potvrzují, že při spaní na této matraci trpí projevy alergií méně.

Paměťová pěna tlumí pohyby vedle spícího partnera

To je pravda a proto je tato matrace vhodná pro dvojpostele. Na klasické matraci většinou cítíte, když se druhá osoba převalí. Na matraci z paměťové pěny ale ne. Všechny tyto pohyby totiž paměťová pěna utlumí./clanky/detail/myty-a-fakta.htm
02840


2017-01-05 00:00:00
2021-10-19
Matrace pro alergiky
Matrace pro alergiky
Ať chceme nebo ne, počet alergiků neustále stoupá. Pokud jste se někdy setkali s alergickou reakcí, víte, že to není nic příjemného. A tak je lepší všem těmto negativním zážitkům předcházet. Jak vám v tom mohou pomoct antialergické matrace? Víc, než si myslíte.

Ať chceme nebo ne, počet alergiků neustále stoupá. Pokud jste se někdy setkali s alergickou reakcí, víte, že to není nic příjemného. A tak je lepší všem těmto negativním zážitkům předcházet. Jak vám v tom mohou pomoct antialergické matrace? Víc, než si myslíte. 

Alergeny u vás v ložnici

Pokud se budeme bavit o alergenech, které nás mohou obtěžovat při spaní nebo celkově doma a v ložnici, tak se jedná konkrétně o vzdušné alergeny. Do této skupiny patří pyl, plísně, roztoči a látky, které mají na svědomí naši domácí mazlíčci. Následné projevy jsou pak různé. Od zduření nosní sliznice, přes pálení očí, jejich začervenání, vyrážku, kožní reakce, až po celkovou dušnost a dechovou nedostatečnost. Všem těmto projevům lze alespoň částečně, ne-li úplně zabránit i právě správným výběrem matrace

STOP roztočům v matraci!

Říkáte si, čím to, že se roztočům tak daří? Bohužel si za to můžeme sami. Každému z nás se během noci odlupují šupinky kůže a právě těmi se roztoči živí. Je proto potřeba pro ně vytvořit "nepříznivé prostředí" díky antialergické matraci. A jak to funguje? Na těchto matracích je použit speciální potah, který zabraňuje právě pronikání šupinek kůže do matrace. Roztoči tak nemají šanci. 

Pro naprostou účinnost doporučujeme doplnit tyto matrace o lamelový rošt, kdy je jedno, jestli pevný nebo polohovatelný. 

Rozměry matrací vhodných pro alergiky

Vzhledem k tomu, že tento druh matrací se stal oblíbeným i u těch, kteří na alergie netrpí, je k dostání široký výběr rozměrů. S klidem si tak můžete vybrat matraci přesně podle potřebných rozměrů své postele. Nejužší jsou antialergické matrace 80 × 200 cm a nejširší pak antialergické matrace 180 × 200 cm. V případě zájmu lze vyrobit i atypický rozměr antialergické matrace.
Jak vidíte, protiroztočové matrace vážně není problém sehnat. A navíc mají stejné vlastnosti jako klasické matrace, nemusíte tak vůbec ubírat ze svého komfortu. Například jádro matrace LIMMA 
tvoří pětizónové dvoutuhostní taštičkové jádro (dva různé průměry drátu) a je zkombinováno s kvalitní HR studenou pěnou vysoké gramáže (HR38/HR40). Máte tak možnost volby tvrdší a měkčí strany.

Užijte si pohodlný a plnohodnotný spánek bez zdravotního rizika. 
/clanky/detail/matrace-pro-alergiky.htm
02833


2016-12-13 00:00:00
2021-10-19
Klidný spánek v zimním období
Klidný spánek v zimním období
V zimních obdobích trpíme nedostatkem energie, proto je dostatečný spánek nutností, abychom načerpali potřebnou energii a odpočinuli si po dlouhém a těžkém dni. Nabízíme několik tipů, jak si spaní v zimním období co nejvíce zpříjemnit a jakou matraci a doplňky volit.

V zimních obdobích trpíme nedostatkem energie, proto je dostatečný spánek nutností, abychom načerpali potřebnou energii a odpočinuli si po dlouhém a těžkém dni. Nabízíme několik tipů, jak si spaní v zimním období co nejvíce zpříjemnit a jakou matraci a doplňky volit.

Optimální podmínky příjemné spaní

Za nejlepší teplotu k odpočinku považujeme rozmezí 17-20 stupňů, dle vlhkosti vzduchu. Platí, že čím nižší teplota, tím více stupňů potřeba k dosažení stejné pocitové teploty, jako v místnosti s vyšší vlhkostí vzduchu. Nezanedbávejte ani nákup vhodných lůžkovin: volte flanelové povlečení nebo ložní prádlo z mikrovlákna a ze 100% bavlny. Patřičně zahřejí a velmi dobře sají.

Hřejivé potahy na matraci

Dalším způsobem jak si zvýšit spánkový komfort, je opatření matrací praktickými a hřejivými potahy. Nejen že chrání matraci a prodlužují tak její životnost, ale oplývají i mnoha dalšími benefity.  Pořiďte si potahy např. z organické bavlnykteré jsou krom antialergenního zpracování také šetrné k životnímu prostředí. Tyto potahy můžete také pořídit s vůní eukalyptu, která se uvolňují při tření a dodá tak ložnici příjemné aroma. 

Antibakteriální matrace

Kvůli vytápění ústředním topením se zejména v zimě snižuje vlhkost vzduchu. Toto prostředí se stává úrodnou půdou pro výskyt roztočů přímo ve vaší posteli. Prvním krokem v boji s roztoči je časté a důkladné vyvětrávání lůžka.
Dále zamezíte výskytu roztočů vhodnou antibakteriální matrací. Volte zdravotní podložky nebo perforované matrace s inovativní metodou ŘEŠETO. Jedná se o matraci speciálně upravenou proti bakteriím a plísním a s perfektním odvětrávacím systémem

/clanky/detail/klidny-spanek-v-zimnim-obdobi.htm
02727


2016-09-29 00:00:00
2021-10-19
Proč si pořídit chrániče na matraci?
Proč si pořídit chrániče na matraci?
Už jste někdy slyšeli o chráničích na matraci? Že ne? Tak je ta pravá chvíle. Dokonale ochrání matraci, prodlouží její životnost a skvěle poslouží i na spaní pro vaše návštěvy.

Už jste někdy slyšeli o chráničích na matraci? Že ne? Tak je ta pravá chvíle. Dokonale ochrání matraci, prodlouží její životnost a skvěle poslouží i na spaní pro vaše návštěvy. 

Krycí matrace šetří vaše peníze

Chcete mít jistotu, že vám matrace vydrží co nejdéle? Potřebujete lepší oporu pátře, zvýšit výšku postele nebo celkově zpříjemnit povrch matrace? Pak si můžete přikoupit chránič matrace. Cena se v tomto případě pohybuje níže než u klasických matrací, ale i tak jsou vyráběny z velmi kvalitních materiálů. Jako bonus mají často i snímatelný pratelný potah

Tyto chrániče ale nemusí sloužit pouze k ochraně matrací. Velmi dobře poslouží i v případě, že k vám dojedou hosté a potřebujete je mít kde uložit. Na těchto krycích matracích se pohodlně vyspí, a vy tak nemusíte řešit žádné další matrace pro hosty. A pokud vás čeká stanování, tak i sem si tuto parádní vychytávku můžete vzít. Nač mít otlačená záda z karimatky, když můžete spát jako doma na matraci. 

krycí matrace


/clanky/detail/proc-si-poridit-chranice-na-matraci.htm
02629


2016-08-24 00:00:00
2021-10-19
Jak vybrat vysokozátěžovou matraci?
Jak vybrat vysokozátěžovou matraci?
Nosností matrace míníme údaj, který uvádí, jako maximální hmotnost matrace unese a při jakém zatížení se zachovají její vlastnosti a při jaké váze hrozí matraci poškození. Proto bychom tuto hodnotu měli respektovat. Jak vybrat tu nejlepší matraci právě pro vaši váhovou kategorii, si uvedeme v následujícím článku.

Nosností matrace míníme údaj, který uvádí, jakou maximální hmotnost matrace unese a při jakém zatížení se zachovají její vlastnosti a nehrozí matraci poškození. Proto bychom tuto hodnotu měli respektovat. Jak vybrat tu nejlepší matraci právě pro vaši váhovou kategorii, si uvedeme v následujícím článku.

Matrace s vysokým zatížením

Korpulentnější lidé ocení zejména taštičkové, z levnějších variant pak pružinové matrace. Oba typy jsou si konstrukčně podobné, liší se rozměrem pružin. Taštičkové matrace se můžou pochlubit výhodou v podobě látkového pouzdra, tím pádem nevzniká pro někoho nepříjemný efekt vrzání pružin. 
Vybrat si můžete také z
pěti a sedmi zónových matrací. Čím více zón, tím je matrace pohodlnější a tím pádem samozřejmě cenově náročnější. 
Nejen na horké dny si pořiďte matrace s antibakteriální technologií ŘEŠETO, díky kterým budete i přes nadměrné pocení spát v čistém prostředí.
V našem eshopu naleznete široký výběr podložek velkého rozpětí zátěže: matrace se zatížením do 90 kg, 110 kg, 130 kg a také vysokozátěžové matrace do 150 kg. Uváděná nosnost hmotnosti matrace je maximální. Měli bychom si nechat malou rezervu, abychom zajistili dlouhou životnost materiálu.

Tvrdá nebo měkká matrace?

Lidem s vyšší hmotností doporučujeme tvrdší matrace, jelikož se jim i tuhá matrace může jevit jako měkká. Tužší matrace by si měli pořídit také lidé, co preferují spánek na břiše, případně na zádech. Nevhodná volba pro korpulentního člověka – pěnové matrace, kde by se brzy proležel a poškodil materiál matrace.

Naopak lidem s nižší hmotností, kteří spí rádi na boku, bude vyhovovat měkčí matrace.

Další tipy na výběr matrace naleznete v tomto článku.


 


/clanky/detail/jak-vybrat-vysokozatezovou-matraci.htm
02128


2016-07-29 00:00:00
2021-10-19
Plusy a mínusy molitanových matrací
Plusy a mínusy molitanových matrací
Molitan (neboli polyuretanová pěna) se u matrací používá už po desetiletí. Není divu – je levná. A jaké jsou další její vlastnosti?

Molitan (neboli polyuretanová pěna) se u matrací používá už po desetiletí. Není divu – je levná. A jaké jsou další její vlastnosti?

Plusy – nízká cena, pružnost, tvarová stálost

Nejčastějším důvodem, proč lidé kupují molitanové matrace, je nízká cena. Běžně koupíte klasický rozměr 90 × 200 cm kolem 2 200 Kč. Pozor ale i kvalita molitanu se liší. Doporučujeme vyšší hustotu pěny. V našem e-shopu máme české matrace od společnosti D.P.V., která používá PUR pěnu Sleepfoam. Pro ni je charakteristická vysoká odolnost, elasticita, prodyšnost, tvarová stálost a dlouhá životnost. Navíc kromě molitanu jsou většinou z obou stran levné matrace vrstvy studené pěny, čímž se ještě zvyšuje kvalita. 

Poslední novinkou jsou pak molitanové matrace CELLPUR. Ve zkratce se jedná o to, že je do pěny zabudován prášek TENCEL®. Díky tomu dochází k rychlé absorbci vlhkosti a pak následnému odvodu pryč.

Mínusy – vyšší hřejivost, horší odvětrávání

Z výše zmíněného vyplývá, že u matrací z PUR pěny dochází ve větší míře k přehřívání a tím horšímu odvětrávání, než je tomu u materiálů jako jsou studené, líné pěny nebo pružinová jádra. Nedoporučujeme je tedy lidem, kteří se hodně potí. 
Rozhodně byste také tento typ měli mít umístěný na lamelovém roštu, aby právě zespod docházelo k odvětrávání. Jen pozor, mezi laťkami by neměly být větší mezery než je 4 cm, protože by pak docházelo k deformaci matraci. 

Najdete u nás molitanové matrace na míru i samozřejmě všechny běžné rozměry. Všechny nesou značku ČESKÝ VÝROBEK. 

Vlastnosti molitanových matrací

/clanky/detail/plusy-a-minusy-molitanovych-matraci.htm
02545


2016-07-11 00:00:00
2021-10-19
Jak se v létě vyhnout nadměrnému pocení v posteli
Jak se v létě vyhnout nadměrnému pocení v posteli
Nemůžete v létě kvůli nesnesitelnému horku usnout? Chcete si vytvořit ideální podmínky ke spánku? Potom volte polštáře a matrace s odvětrávací technologií, díky nimž můžete dát sbohem přílišnému pocení v noci.

Nemůžete v létě kvůli nesnesitelnému horku usnout? Chcete si vytvořit ideální podmínky ke spánku? Potom volte polštáře a matrace s odvětrávací technologií, díky nimž můžete dát sbohem přílišnému pocení v noci.

Polštář s ventilačními schopnostmi

Známe to všichni – přilepené vlasy na polštář, celkový diskomfort při usínání a probouzení... Jak se tomu vyhnout? Investujte do kvalitního polštáře, který odvádí vlhkost a tím pádem udržuje pocit sucha i při vyšším pocení. Jeho masážní vlastnosti navíc předcházejí bolesti šíji a zad a použité pěny mají antialergenní vlastnosti, tudíž se nemusíte bát nepříjemné reakce při jeho užívání.

Matrace z kvalitního materiálu 

Velmi vhodnou volbou pro pohodlný spánek jsou matrace z biomateriálů. Ty zajistí skvělou propusnost, a tak vzduch může proudit. Jako další skvělou alternativu navrhujeme matrace ze studených pěn a také latexové matrace, udržují vzdušnost matrací. Pro zajištění dokonalého odvětrávání si obstarejte matrace s technologií ŘEŠETO – díky vertikálnímu děrování zajistí pohodlí a hygienu spánku. Více se o této inovativní metodě dozvíte v tomto článku.

Výměna lůžkovin 

Zimní pokrývky a potahy jsou vysoce hřejivé, proto je žádoucí vyměnit je v letních měsích za vzdušnější ložní prádlo a potahy s vyšší absorpcí vlhkosti a nižsí gramáží. Pořiďte si potah na matrace s technologií DRY FAST, který velmi rychle usychá a zaručí odbyt vlhkosti při spánku. Tyto termoregulační schopnosti jsou nejen praktické, ale mají i výhodu v podobě zachování hygienické funkce.

Dry fast potah na matraci


/clanky/detail/jak-se-v-lete-vyhnout-nadmernemu-poceni-v-posteli.htm
02171


2016-06-21 00:00:00
2021-10-19
Antibakteriální matrace výrazně omezí výskyt roztočů
Antibakteriální matrace výrazně omezí výskyt roztočů
Věděli jste, že běžně žije v matraci kolem 2 milionů roztočů? To je nebezpečné hlavně pro alergiky. Nejlepším řešením je použití matrace vyrobené z antibakteriálních pěn a speciálního potahu.

Věděli jste, že běžně žije v matraci kolem 2 milionů roztočů? To je nebezpečné hlavně pro alergiky. Nejlepším řešením je použití matrace vyrobené z antibakteriálních pěn a speciálního potahu. 

Antibakteriální matrace se švýcarským certifikátem 

I když je roztoč lidským okem neviditelný, u řady lidí vyvolávají jeho výměšky alergické reakce, a narušují tak klidný spánek. Při boji proti roztočům je potřeba hodně větrat (aby matrace nebyla mokrá), pravidelně prát potah a doporučujeme pořídit antialergickou matraci značky DPV. Jde o produkt, který obsahuje antibakteriální pěnu, která dokáže prokazatelně eliminovat výskyt bakterií a má vynikající odolnost proti vzniku plísní a hub. Její kvalitu potvrzuje certifikát od švýcarské frmy SANITIZED®. Jak už zaznělo, roztočům vyhovuje vlhké prostředí, proto jsou antibakteriální matrace vhodné nejen pro alergiky, ale ty, kteří se hodně potí a potřebují zvýšenou hygienu

Doporučujeme speciální potahy 

Už dlouhodobě spolupracujeme s českou firmou DPV a ta každým rokem rozšiřuje nabídku antibakteriálních matrací. Konkrétně lze jmenovat novější modely GREEN LATEX, který obsahuje velké množství přírodního latexu z Guatemaly, MEDI ARGENTUM, jenž zase vyniká obsahem částeček stříbra, a velmi spokojeni jsou zákazníci se zdravotními matracemi ŘEŠETO. Ty mají certifikát Klinické hodnocení zdravotního prostředku fakultní nemocnice Brno.

Kromě antibakteriální matrace doporučujeme pořídit také speciální potah. Novinkou je potah Actipro, který díky probiotickým jednotkám likviduje potravu roztočů, a tak velmi výrazně snižuje jejich množství. Velmi dobrých vlastností dosahuje proti roztočům také potah Atlantis, který se dá prát až na 90 °C. 

Potah na antibakteriální matraci/clanky/detail/antibakterialni-matrace-vyrazne-omezi-vyskyt-roztocu.htm
02497


2016-06-10 00:00:00
2021-10-19
Jak vybrat dětskou matraci pro starší děti
Jak vybrat dětskou matraci pro starší děti
Pryč je období, kdy chtěly děti spát v postýlce nebo u vás v ložnici. Přišel ten správný čas jim pořídit postel s kvalitní dětskou matrací, která jim zajistí to nejdůležitější – zdravý spánek.

Pryč je období, kdy chtěly děti spát v postýlce nebo u vás v ložnici. Přišel ten správný čas jim pořídit postel s kvalitní dětskou matrací, která jim zajistí to nejdůležitější – zdravý spánek.

Jaký zvolit materiál u matrace pro děti

U těchto druhů matrací platí, že pokud se jde vyhnout lepidlům, pak se jim vyhněte. V dnešní době jsou sice již většinou naprosto nezávadná, ale i přes tento fakt si vybírejte matrace tvořené z monobloku pěny nebo spojené zámkem
Materiál volte prodyšný – matrace musí dýchat a odvádět tak i vlhkost. Možná jste si už někdy u dětí všimli, že se neustále snaží odkrývat. Může to být způsobeno právě přehříváním na matraci.

Výborné vlastnosti mají matrace ze studené pěny. Studená pěna teplo z těla absorbuje a nevrací ho zpět, nedochází tedy k pocení a zmíněnému přehřívání. Pro příznivce přírodních materiálů doporučujeme dětské matrace z biomateriálu

Správná tvrdost matrace 

Možná že Princezna na hrášku by nebyla spokojená, ale vy musíte myslet na zdravý vývoj vašich dětí. Jejich páteř ocení pevnou oporu. Dětské tělo se neustále vyvíjí a roste. A pořádný spánek dětí trvá ideálně 8 hodin, což už je dlouhá doba, kdy má případně špatně zvolená matrace vliv na jejich záda! Dívejte se tedy po tvrdých matracích a s klidem můžete zvolit i matrace středně tvrdé. Při výběru nezapomínejte, že i drahá a sebelepší matrace řádně nesplní svůj účel, pokud ji nedoplňuje kvalitní postelový rošt

Zónová matrace není vhodná

Klasické zónové matrace nám zajišťují v oblasti ramen a pánve změkčení a pod bederní páteří naopak zpevnění. U dětských matrací tuto vlastnost nepotřebujeme. Všichni víme, že děti rostou a poloha právě těchto částí se s věkem a výškou mění. Dostáváme se opět k volbě pevné matrace s jednotnou ložnou plochou.

Menší nebo větší rozměr 

Rozměr při výběru nehraje až takovou roli. Většina rodičů kupuje dětem rovnou větší postel. Záleží tedy právě na zvolené posteli, jaký rozměr koupíte. Matrace určené pro děti seženete ve všech potřebných kombinacích, tedy 80 × 200, 90 × 200, 100 × 200, 140 × 200, popřípadě v rozměrech 60 × 120, 70 × 140. Pro ty, kteří si nechají vyrábět postel na zakázku od truhláře, se hodí atypické rozměry matrací

Správně zvolená dětská matrace

/clanky/detail/jak-vybrat-detskou-matraci-pro-starsi-deti.htm
02219


2016-05-19 00:00:00
2021-10-19
Proč zvolit matraci s kokosovým vláknem?
Proč zvolit matraci s kokosovým vláknem?
Kokosové matrace se nejčastěji používají do dětských postýlek. Proč tomu tak je a jaké má kokosové vlákno vlastnosti?

Kokosové matrace se nejčastěji používají do dětských postýlek. Proč tomu tak je a jaké má kokosové vlákno, které se získává získává z kůry plodů kokosové palmy, vlastnosti? 

Přírodní matrace pro zdravý spánek

V posteli člověk stráví třetinu svého života. Jak kvalitní tento čas bude, záleží jen na vás. Materiál matrace je určitě téma, nad kterým stojí se zamyslet. Drtivá většina matrací je vyrobena z chemických materiálů, převážně z polyuretanové pěny. Otázkou je, zda dlouhodobý kontakt s matrací vyrobené z chemických materiálů nemá dopad na lidské zdraví. Proto stále více zákazníků přichází na chuť kouzlu matrací z přírodních materiálů. U kokosové matrace si můžete být jisti jejím 100% přírodním původem. Navíc kromě přírodního původu nabízí i další výhody.

Matrace s kokosovým vláknem má tužší konzistenci a může se zdát tvrdší. Avšak tato pevnější konzistence je zdravější pro záda, protože poskytuje páteři potřebnou oporu. Proto by mohla pomoci lidem, kteří trpí bolestí zad.
Je vhodná zvláště pro děti, kterým se kosti ještě tvarují. Kokosová matrace v postýlce zajistí dítěti pohodlnou polohu a zároveň se nemusíte obávat, že vaše ratolest bude v noci dýchat nezdravé chemické látky. 

Kokosové matrace v nejrůznějších provedeních

Z naší nabídky matrací kokos si vybere i ten nejnáročnější zákazník. U dětských kokosových matrací je použito 100 % přírodních produktů – kokosové vlákno a přírodní kaučuk.  
Matrace pro dospělé také vyrábíme z kombinace dvou přírodních materiálů – kokosového vlákna a přírodního kaučuku – a HR pěny. Jedná se o luxusní matrace přímo určené ke kvalitnímu spánku. Výhodné je , že jedna strana je měkká a druhá tvrdší. Na své si přijdou lidé, kteří preferují spánek na tvrdším materiálu i ti, kteří se raději zaboří do měkkého. U našich kokosových matrací si rovněž můžete vybrat ze 4 druhů potahů.
 
Kokosové matrace nabízíme v několika rozměrech. Pokud preferujete atypické matrace, můžeme vám rovněž vyhovět. Matrace Biomedic II je proveditelná na zakázku, tudíž si můžete zvolit libovolnou velikost.

Kokosová matrace
 
 

/clanky/detail/proc-zvolit-matraci-s-kokosovym-vlaknem.htm
02424


2016-05-11 00:00:00
2021-10-19
Proč vsadit na české matrace?
Proč vsadit na české matrace?
Dopřejte si ten nejkvalitnější spánek na matracích české značky DPV. Jejím heslem je dobrý poměr ceny a kvality.

Dopřejte si ten nejkvalitnější spánek na matracích české značky DPV. Jejím heslem je dobrý poměr ceny a kvality. 

České matrace – sázka na kvalitu

Sortiment české značky D.P.V. se vyznačuje především aplikováním moderních technologií v kombinaci s použitím těch nekvalitnějších materiálů. Při výrobě používá studené, molitanové, VISCO a antibakteriální pěny.
DPV české matraceZde je několik důvodů, proč patří výrobce matrací D.P.V. mezi jedničky na trhu:
 • vyvinuli unikátní technologi ŘEŠETO – díky speciálním dírám matrace dýchá a tím se výrazně prodlužuje její životnost
 • existence již od roku 2001, patří mezi největší výrobce matrací v ČR
 • vybere si každý klient i ten nejnáročnější – široký sortiment, výborná kvalita za přijatelnou cenu
 • nabídka matrací ze široké škály pěn – pro děti i dospělé
 • získali velké množství zdravotních certifikátů
 • koupí podpoříte český trh a výrobu – značka obdržela prestižní označení Český výrobek 

/clanky/detail/proc-vsadit-na-ceske-matrace.htm
02279


2016-03-09 00:00:00
2021-10-19
Jakou koupit matraci pro hosty?
Jakou koupit matraci pro hosty?
Čas od času u vás přespává někdo z rodiny nebo přátelé a vy jim chcete poskytnout co nejpohodlnější spaní? Nemusíte investovat tisíce, doporučujeme pořídit takzvanou přistýlkovou matraci.

Čas od času u vás přespává někdo z rodiny nebo přátelé a vy jim chcete poskytnout co nejpohodlnější spaní? Nemusíte investovat tisíce, doporučujeme pořídit takzvanou přistýlkovou matraci. 

Matrace pro hosty – levnější, přesto pohodlné řešení

Valná část náštěv přespává na pohovce a ty, přestože na koukání na televizi jsou pohodlné, v případě spaní už to tak často neplatí. Přece jen postel s matrací nenahradí. Samozřejmě mít ale navíc nakoupeno několik zdravotních matrací pro hosty si většina lidí nemůže vzhledem k finanční náročnosti dovolit. Proto jsou na trhu k dostání takzvané přistýlkové neboli krycí matrace. Ty mají ve srovnání s běžnými menší výšku, většinou kolem 5 až 6 cm. Díky tomu jsou také levnější.

Je použit kvalitní materiál a pratelný potah

Přestože za matrace pro hosty zaplatíte méně, Materiálem si ale od drahých zdravotních anatomických nezadají. Matrace na pohovku jsou vyrobeny ze studených pěn, většinou s polotuhou tvrdostí, které se dobře přizpůsobují anatomii lidského těla. Mají také dobré odvětrávání (nehrozí tedy přehřívání těla) a samozřejmostí je měkký a příjemný potah, jenž lze bez problémů prát, dodporučujeme na 50 °C. 
Všechny přistýlkové matrace dovážíme od českého výrobce DPV a jsou k dispozici v různých rozměrech a také na míru. Aktuálně máme v nabídce dva různé modely podložek na matraci: 
 • Silver topper – vyrobený z antibakteriální pěny SILVER FOAM a vyniká inovativním zpracováním matrací ŘEŠETO TECHNOLOGY
 • Topper easy – tvořený studenou pěnou spolu s termoaktivní visco pěnou a povrch je masážní
 
Matrace pro hosty DPVPřistýlková matrace DPV

/clanky/detail/jakou-koupit-matraci-pro-hosty.htm
02033


2015-09-26 00:00:00
2021-10-19
Proč si koupit matraci ŘEŠETO?
Proč si koupit matraci ŘEŠETO?
Náš sortiment pochází od českého výrobce DPV a ten přišel v roce 2011 s unikátní technologií nazvanou ŘEŠETO. O co se přesně jedná a jaké jsou výhody matrací ŘEŠETO?

Náš sortiment pochází od českého výrobce DPV a ten přišel v roce 2011 s unikátní technologií nazvanou ŘEŠETO. O co se přesně jedná a jaké jsou výhody matrací ŘEŠETO?

Nejhorší je pro matraci vlhkost

Uvádí se, že během jedné noci průměrně člověk vypotí 1,5 litru vody. To je dost velké množství, které se jen tak neztratí – neodpaří. Vsakuje se do lůžkovin a matrací. To znamená, že v matraci se zdržuje hodně vlhkosti, a vzniká tak ideální prostředí pro plísně a roztoče. Vlhkost není dobrá ani pro materiály, ať už PUR nebo líné pěny. Tím, že matrace bude dlouhodobě nevětraná, se výrazně snižuje její životnost.

České matrace technologie řešeto

Proděravění způsobuje dokonalou ventilaci vzduchu

Pokud chcete výše zmíněným problémům zabránit, je potřeba zajistit matraci co největší přístup vzduchu. Alfou a omegou je pořízení lamelového roštu. Je to investice za zhruba 1 500 Kč a rozhodně se vyplatí. V naší poradně si můžete přečíst, jak lamelový rošt vybrat.

Co dále v boji s vlhkostí výrazně pomůže, je právě nová unikátní technologie ŘEŠETO. Podstata tkví v provrtání malých otvorů a to ve vertikálním směru, tak i mezi jednotlivými vrstvami. Toto proděravění nesníží nosnost ani tuhost a přitom zajistí výbornou ventilaci vzduchu. Na matracích ŘEŠETO se také lépe spí. Doporučujeme je zvlášťě lidem, kteří se hodně potí a přehřívají. Díky průduchům je matrace studenější, a ochlazuje se tak i tělo spáče.

Přestože jde o unikátní technologii, nemusíte mít obavu, že by matrace ŘEŠETO byly nedostupné běžně vydělávajícím lidem. Ceny začínají na zhruba 4 000 Kč, samozřejmě záleží na druhu potahu a velikosti, výšce a především materiálu matrace. Je výborné, že technologie ŘEŠETO je použitelná na latex, studenou pěnu i polyuretan. Pokud potřebujete, není problém také objednat rozměr na míru. Níže se můžete podívat na video ukazující ŘEŠETO v praxi. 


Chybí flash nebo je vyplý java script


/clanky/detail/proc-si-koupit-matraci-reseto.htm
02023


2015-08-13 00:00:00
2021-10-19
Jak dlouho vydrží matrace?
Jak dlouho vydrží matrace?
I kvalitní matrace vám nevydrží navěky. Jak ale poznat, že už je potřeba koupit novou? Poradíme.

I kvalitní matrace vám nevydrží navěky. Jak ale poznat, že už je potřeba koupit novou? A jak často je dobré ji měnit, i když není na první pohled zničená? Poradíme.

Výměna každých sedm let

Je všeobecně známo, že průměrně člověk v posteli stráví zhruba třetinu života. To je opravdu dlouhá doba, takže spát na nekvalitní nebo proležené matraci není určitě dobré. Bohužel ale většina lidí řeší nákup nové matrace až v momentě, kdy už se pod nimi rozpadá a kdy už kvůli tomu také hůře spí.  

Pokud máte své tělo rádi a nechcete se ráno budit s bolavými zády nebo krční páteří, doporučujeme ji vyměnit, jakmile nastane jeden z níže popsaných jevů: 
 • matrace je na první pohled proležená, uprostřed je důlek 
 • při pohybu matrace vydává divné zvuky, vrže
 • na povrchu jsou cítit hrbolky, prostupují ven pružiny
 • potah je hodně roztrhaný, špinavý, matrace páchne 
Jak už zaznělo výše, i sebekvalitnější matrace nevydrží po celý život. I když tedy nezaznamenáte výše uvedené problémy, je vhodné ji po sedmi letech vyměnit


Jak dlouho vydrží matrace?

/clanky/detail/jak-dlouho-vydrzi-matrace.htm
01959


2015-06-24 00:00:00
2021-10-19
Jak na čištění matrace
Jak na čištění matrace
Stručně poradíme, co dělat při čištění matrace a co pomůže, aby zašpinění bylo co nejmenší.

Stručně poradíme, co dělat při čištění matrace a co pomůže, aby zašpinění bylo co nejmenší. 

Potřeba je pratelný potah

Na matraci trávíme zhruba třetinu života, takže je samozřejmé, že se stejně jako oblečení ušpiní. Samozřejmě prvotní ochranou je prostěradlo, ale přece jen občas se stane nějaká nehoda (rozlití čaje, protečení tampónu, počůrání dítěte...) a jen prostěradlo nestačí. Co s tím? Pokud jste typ, který chce těmto věcem předcházet, je pro vás nejlepší variantou chránič matrace. Ten se dá jednoduše vyprat a na trhu jsou k dispozici i chrániče s nepropustnou úpravou.
 
I když si nepořídíte chránič, můžete mít svou spací plochu čistou.  Kvalitní matrace totiž mají potah, který se dá sundat a vyprat v pračce – většinou na 50 °C. Námi nabízené a dodávané potahy vydrží i několik desítek praní bez sebemenší změny struktury a funkčnosti. Pokud se zašpinění dostane i přes potah, můžete použít mýdlo či prací prášek – obojí je pak potřeba pořádně vymýt vodou – a nechat matraci uschnout. Při větším čištění lze použít i tepovací vysavač.

Při napadení plísní je potřeba speciální prostředek

A jestliže byla pěna matrace napadena plísní, je potřeba použít prostředek na hubení plísní a hub. Vždy radíme se řídit pokyny, které jsou uvedeny v návodu u matrace. Už v jednom článku v poradně jsem také radili, že kvůli čištění matrace je lepší si pořídit dva menší kusy (90 × 200 cm) než jeden velký (180 × 200 cm).  Pokud je vaše matrace stále dobrá, ale svrchní část je již hodně zničená, můžete si u nás potah na matraci koupit samostatně. 

Čištění matrace a pratelné potahy

/clanky/detail/jak-na-cisteni-matrace.htm
01858


2015-03-24 00:00:00
2021-10-19
Co je antidekubitní matrace?
Co je antidekubitní matrace?
Zvláště pro starší lidi, kteří jsou často upoutáni na lůžko, jsou vhodné antidekubitní matrace. Díky speciálnímu prořezu zabraňují proleženinám. Z jakých materiálů jsou vyrobeny a jak je poznat?

Zvláště pro starší lidi, kteří jsou často upoutáni na lůžko, jsou vhodné antidekubitní matrace. Díky speciálnímu prořezu zabraňují proleženinám. Z jakých materiálů jsou vyrobeny a jak je poznat? 

Studené pěny se speciálním prořezem

Jiné označení pro proleženiny je dekubity, takže je jasné, proč matrace se speciálním profilem získala přízvisko antidekubitní. Oproti běžným typům má prořez, díky čemuž je zmírněn tlak na exponovaná místa, kde se proleženiny nejčastěji objevují. Je jasné, že vznik a následná závažnost proleženin souvisí s dobou pobytu na lůžku. Jsou různé typy. Proto doporučujeme se před nákupem antidekubitní matrace poradit s odborníkem, nejlépe zdravotníkem. 
Svou funkci přitom nemá jen prořez, ale i potah. Podle nejnovějších výzkumů se značnou měrou na vzniku proleženin podepisuje tření, proto je potřeba volit i vhodný potah, aby tření bylo co nejmenší. 

Antidekubitní i dvoutuhostní

V našem e-shopu nabízíme několik typů antidekubitních matrací. Cenově nejvýhodnější je typ HELLEN, který jsme zařadili do akce 1+1 zdarma. Je vyroben ze studených pěn a je určen na malé riziko vzniku proleženin. Kombinuje se s lamelovým roštem, ať už mechanickým, nebo motorovým. 

Dalšími matracemi proti proleženinám jsou typy MEDICO, ORTO, STYX, CLIMA STAR a novinkou je AKASHA, která využívá technologii Řešeto. U všech typů jsou použity dva druhy studených pěn s různou tuhostí, takže matraci můžete otáčet podle potřeby. Samozřejmostí je výborné odvětrávání. 
 

Antidekubitní matrace AkashaZdravotní antidekubitní matrace Hellen
 


/clanky/detail/co-je-antidekubitni-matrace.htm
01764


2015-02-15 00:00:00
2021-10-19
Jakou koupit matraci pro lidi s vyšší váhou?
Jakou koupit matraci pro lidi s vyšší váhou?
Velká část lidí v současné době trpí nadváhou nebo přímo obezitou. Aby se matrace pod vyšší váhou brzy neproležela, je potřeba zvolit vhodný materiál.

Velká část lidí v současné době trpí nadváhou nebo přímo obezitou. Aby se matrace pod vyšší váhou brzy neproležela, je potřeba zvolit vhodný materiál.

Správný výběr ovlivní životnost matrace

Dnes se často objevují slogany: kupte si matraci na celý život. Zní to sice lákavě, ale pravda to zcela jistě není, jen pouhý marketingový tah. U těch nejkvalitnějších typů poctiví výrobci udávají životnost kolem 15 až 20 let, ale z hygienických důvodů je stejně nakonec nejlepší po zhruba 7 až 10 letech matraci vyměnit. Tato čísla jsou však udávaná v případě, že jste při výběru postupovali správně a vzali především v potaz místo uložení a váhu spáče. Pokud by tomu tak nebylo, hrozí, že vám matrace zplesniví nebo se proleží už během 2, 3 let.

Nejvhodnější jsou pružinové a taštičkové matrace

Právě brzké proležení bývá nejčastějším problémem. Většinou k němu dochází u lidí, kteří mají nějaké to kilo navíc nebo jsou zkrátka hodně statní, a aniž by měli nadváhu, váží hodně kilogramů. Pokud patříte do této skupiny, jedním z prvních kritériem by měla být vhodná nosnost. Běžně bývají matrace určené do 110 kg, některé typy do 130 kg a hodně festovní druhy mají nosnost až 150 kg. Neznamená to ale, že když budete mít tvrdou, tedy hodně tuhou matraci, že bude zároveň určená pro vyšší váhu.

Spíše radíme se držet pravidla, že čím vyšší je jádro matrace, tím se navyšuje její nosnost. Proto se používají vyšší vrstvy pěn a především nejvhodnější je pružinové nebo taštičkové jádro. Tyto dva typy se liší velikostí pružin. Pružinové matrace mají pružiny o průměru 10 cm, u taštičkových je rozměr poloviční a pružiny jsou uloženy do látkové taštičky.  

Matrace s pružinami oproti jiným typům, ať už ze studených nebo líných pěn, lépe odolávají vyšší hmotnosti, jsou dobře odvětrávány (hodí se tedy i do vlhčích prostor) a není nutné mít pod nimi lamelový rošt. Podívejte se na naši nabídku matrací do 150 kilogramů a určitě si vyberete.  /clanky/detail/jakou-koupit-matraci-pro-lidi-s-vyssi-vahou.htm
01724


2015-01-19 00:00:00
2021-10-19
Jaká je nejlepší výška matrace?
Jaká je nejlepší výška matrace?
Neprávem opomíjeným faktorem při výběru matrace je její výška. Vysvětlíme, proč je důležitá a jaké rozměry jsou nejvhodnější.

Neprávem opomíjeným faktorem při výběru matrace je její výška. Vysvětlíme, proč je důležitá a jaké rozměry jsou nejvhodnější. 

S větší výškou více pohodlí

Jak už jste se mohli dočíst v naší poradně, faktorů při výběru správné kvalitní matrace je celá řada: materiál, délka, tuhost či nosnost. Nedá se říct, že by jeden byl mnohem důležitější než ostatní, abyste spali pohodlně, je potřeba najít tu správnou kombinaci. A při tomto "puzzle" se nezapomínejte dívat ani na výšku neboli tloušťku. Čím je totiž výška větší, tím je matrace pohodlnější a platí to především pro váhově těžší lidi. Navíc při větší výšce můžete mít i méně kvalitní podklad, tedy levnější rošt.  

Důležitá je výška postele

Samozřejmě ale stále platí staré rčení všeho s mírou. Výšky se dělají zhruba do 22–24 cm. Při vyšších hodnotách by už matrace byla neforemná a taky mnohem dražší. Je dobré si také uvědomit, že při výběrru je dobré znát výšku postele. Když budete mít nízkou postel, je vhodnější tlustší matrace, pro vysoké postele už postačí střední hodnota.

Pro pohodlné lehání i vstávání by celková výška postele i s matrací měla být 45–50 cm, v případě seniorů ještě o něco vyšší, tedy 55–60 cm. Když byste si sedli na okraj postele, měly by se vaše nohy dotýkat po celé ploše podlahy a zároveň by měly být ohnuty v pravém úhlu.

Pokud kupujete 2 matrace na dvojůžko, určitě je vždy berte od jednoho výrobce. Nejenže tak můžete ušetřit, protože v nabídce často bývají výhodné akce 1+1 zdarma, ale především se vyhnete problému s hrbem uprostřed. I když totiž jsou matrace od různých výrobců svými parametry totožné, díky odlišnému potahu se výsledná výška může lišit.

Nejlepší výšky: 17–22 cm

Je jasné, že dítě bude potřebovat jinou výšku než dospělý statný muž. Jinými slovy, kromě výšky postele vezměte v potaz váhu spáče. Dětské matrace mívají výšku kolem 10 cm. Pro dospělého člověka, jenž váží kolem 70 kg, doporučujeme výšku alespoň 13 cm. Jedná se často o levnější molitanové matrace. Jestliže se váha spáče pohybuje kolem 100 kg, výška by měla být alespoň 15 cm, lépe 17 cm.

U zdravotních matrací jsou pak ideální hodnoty 20 a 22 cm. Do této tloušťku už se například vleze taštičkové jádro i vrstva líné pěny. U vyšší matrace si jen pohlídejte, aby byla dostatečně zapuštěna do rámu postele, tedy aby vám nevyjížděla do strany. 
 
Matrace podle výšky
10 cm
13 cm
15 cm
16 cm
17 cm
20 cm
22 cm

 
 


/clanky/detail/jaka-je-nejlepsi-vyska-matrace.htm


facebook